Kaş Kaldırma

Uz.Dr. Nuran KALEKOĞLU ERKALP, sizin temel özellikleriniz ile uyumlu olabilecek sonuçlara odaklanmaktadır. Kendisi sizi şahsen değerlendirecek ve hangi tedavinin ya da tedavi kombinasyonunun sizin için en iyi olacağına karar verecektir. Aynı zamanda tıbbi geçmişinizi değerlendirerek kozmetik cerrahiye elverişli olduğunuzdan emin olacaktır. Estetik cerrahi gün geçtikçe yaygınlaşmasına rağmen, sonuç olarak cerrahi bir uygulamadır ve anestezinin güvenilirliğini, ameliyat sırasında ve sonrasında yapılacak bakımda dikkatli olmayı sağlamak için her türlü önlem alınmalıdır. Uz.Dr. Nuran KALEKOĞLU ERKALP, A sınıfı hastanelerin güvenilir ameliyathanelerinde tecrübeli uzman anestezistler ile çalışmaktadır.

Uz.Dr. Nuran KALEKOĞLU ERKALP, farklı tedavilerin ve ameliyatların bütün risklerini, faydalarını ve alternatiflerini detaylı bir şekilde size anlatacaktır. Fotoğraflarınızı şekillendirmek için bilgisayarlı görüntüleme kullanarak size gerçekçi ve ulaşılabilir sonuçlar gösterecektir. Bu Dr. Nuran KALEKOĞLU ERKALP ile olan kozmetik diyalogunuzun başlangıcı olacaktır; ve SİZE EN UYGUN istediğiniz cerrahi sonuçların anlaşıldığını ve DOĞAL sonuçların elde edileceğinin kararlaştırıldığı mükemmel bir iletişim aracıdır. Ayrıca, doktorunuz burunla ilişkili yüz ağrısı, basınç, baş ağrısı, sık görülen sinüs enfeksiyonları ve burun tıkanıklığı gibi her biri burun ameliyatıyla aynı anda tedavi edilebilecek olan semptomları da değerlendirir.

Yüzün plastik ve estetik cerrahisi, doğuştan ya da yaralanma, hastalık veya yaşlanma sonucu oluşan fiziksel bozuklukların yeniden şekillendirilmesi ve onarılmasıdır. Yüzün plastik ve estetik cerrahisinin amacı, yüz dokusunu alarak ya da yeniden konumlandırarak hem fonksiyonları hem de görünüşü iyileştirmektir. Bu, birkaç teknik ile başarılabilir; bu tekniklerden bazıları cerrahi insizyon ve eksizyon, elektrocerrahi, dermabrazyon ve kimyasal madde enjeksiyonu uygulamalarıdır.

Yüz plastik ve estetik cerrahisi ile ilgili beklentilerinizin gerçekçi olması çok önemlidir. Cerrahi görüntünüzü iyileştirebilir ya da fiziksel fonksiyon bozukluklarını düzeltebilir; ancak tamamen yeni bir yüz yaratmaz. Cerrahinin amacı, basit bir şekilde fonksiyonu onarmak, ya da görünüşü, yüz uyumunu ve dengesini iyileştirmektir. Yüz özellikleri yeniden şekillendirilebilir ancak tamamen değiştirilemez. Ayrıca, yüzün plastik ve estetik cerrahisi kişisel problemleri çözmez ve size mucizevi bir mükemmeliyet sağlamaz. Tamamen farklı bir insan olmayı beklememelisiniz; bu yüz plastik ve estetik cerrahisinin yapamayacağı bir şeydir.

Cerrahi prosedürler ve iyileşmeleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Spor salonları ya da güzellik salonundan farklı olarak, geçici bir şişkinlik, renksizlik ve diğer küçük rahatsızlıklar sizi bekliyor olacak. Cerrahinin kesin ve tahmin edilebilir bir bilim olmadığının farkında olmalısınız. İyileşme kapsamında bütün beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Cerrahi başarı, yalnızca cerrahın başarısına değil, sizin yaşınıza, sağlığınıza, cilt yapınıza, kemik yapınıza ve belirli ihtiyaçlarınıza göre farklılık gösterir.

Lütfen, ameliyattan ÖNCE ve SONRA uygulanacak bu talimatları okuyup öğrenin. Bu talimatlara uyarak, mümkün olan en iyi sonucu almakta yardımcı olabilirsiniz. Eğer merak ettiğiniz bir şey olursa, lütfen doktorunuz ile ya da ofisi ile irtibata geçerek sorularınızı sorun.

YÜZün PLASTİK VE estetik CERRAHİSİ İÇİN HAZIRLANMAK

Ameliyattan önceki iki hafta, aspirin, ibuprofen ya da bu bileşenleri içeren ilaçları ve multivitaminlerde de bulunan E vitaminini kullanmaktan sakının. Lütfen bu süre boyunca sarımsak, ginko ve ginseng gibi bitkisel ilaçlar da kullanmayın.

Lütfen ameliyattan önceki ve sonraki iki hafta boyunca sigara içmeyin.

Ameliyattan önceki iki hafta boyunca doğrudan güneşe maruz kalmamaya dikkat edin ve ameliyattan sonra en az 6-12 ay boyunca yaralarınızı güneşten koruyun. Burnunuzdaki görünen bütün yaralara yüksek faktörlü bir güneş kremi sürün. Burnunuzun güneşe maruz kalması şişmesine neden olabilir ve iyileşmeniz yavaşlar. Yaralar pigmeleri etrafındaki deriden daha fazla emer.

İki adet birer kiloluk buz torbası alın. Bu torbaları ameliyattan sonra kullanmanız gerekecek.

Ameliyattan önceki gece, gece yarısından sonra su, sakız ve şeker de dahil olmak üzere hiçbir şey yemeyin ve içmeyin.

Sizi hastaneden eve götürecek birini ayarlayın. Tek başınıza ayrılmanıza izin verilmeyecek.

AMELİYAT GÜNÜ:

Arkası ya da önü açılabilen bol giysiler giyin. Kafadan çıkarılan kazaklar, tişörtler ve boğazlı bluzlar giymekten kaçının.

Ameliyat sabahı su, sakız ve şeker de dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmeyin. Dişlerinizi fırçalayabilirsiniz ancak lütfen su içmeyin.

Düzenli almanız gereken ilaçları (örneğin kan basıncı ilaçları) yalnızca bir yudum su ile alabilirsiniz.

Takılarınızı ve değerli eşyalarınızı evde bırakın.

Yüzünüze ve gözünüze hiçbir makyaj yapmayın ve tırnak cilası sürmeyin.

Lenslerinizi değil, gözlüklerinizi kullanın.

Protez diş kullanıyorsanız, ağzınızda kalmalı, ameliyattan hemen önce çıkarmalısınız.

AMELİYAT SONRASI BAKIM

Alçı ve bantları çıkarmanız söylenilene kadar ya da biz muayenehanede çıkarıncaya kadar çıkarmayın. Yüzünüzü, sargıları koruyarak dikkatli bir şekilde yıkamalısınız. Duş alırken, alçının ıslanmamasına dikkat edin, aksi halde düşebilir.

İstediğinizi yiyip içebilirsiniz.

Aşırı fiziksel aktivitelerden kaçının. Lütfen bir hafta boyunca spor salonuna gitmeyin, spor yapmayın ve ağır şeyler kaldırmayın. Yavaş yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Ameliyattan sonraki 6 hafta boyunca kesinlikle güneşten ve güneş lambalarından kaçının; ısı ve güneş burnun şişmesine neden olabilir.

Sargı çıkarıldıktan sonra, burnunuzda, gözlerinizde ve üst dudağınızda şişlik ve solgunluk görürseniz telaşlanmayın; bunlar genellikle iki haftada tamamen geçer. Bazı hastalarda bütün şişliğin inmesi 6 ay sürebilir.

Yalnızca doktorunuzun yazdığı ilaçları kullanın.

Ameliyattan sonraki gün lensler kullanılabilir.

Alçı ve bantlar çıkarıldıktan sonra makyaj yapılabilir.

Lütfen ameliyattan bir hafta sonra alçı ve bantların çıkarılması için bir kontrol randevusu alın.